Recenze Black Insomnia

Jako první na tomto webu vychází recenze na kávu Black Insomnia. Black Insomnia je dle informací nejsilnější káva na světě a to jsem prostě musel vyzkoušet. Zpravidla si užívám kávu mletou a proto jsem začal touto verzí – i když dorazily obě.

Co je Black Insomnia?

Black Insomnia je káva pro lidi, kteří spí kdy chtějí, pracují kdy chtějí a baví se kdy chtějí – Spi, když chceš, ne kdy musíš!

Blaci Insomnia se může pochlubit, tím že jedna dávka kávy obsahuje až 300 mg kofeinu.

Káva
Porovnání obsahu kofeinu běžné kávy a Black Insomnia

Vyzkoušel jsem tedy i já Black Insomnia kávu. Káva dorazila ve dvou verzích (mletá a zrnková) s pěkným stylovým hrníčkem. Kávu k recenzi dodala přímo BlackInsomnia.cz

Black Insomnia

Black Insomnia je připravovaná německými experty z Bambergu, kde se zpracováním kávy věnují již od roku 1932. I když je u nás asi nejpopulárnější italská káva, tak Black Insomnia je s ní srovnatelná i přes předsudky, které o německé kávě panují. Dokonce ji v mnoha ohledech překonává.

Je to směs vysoce kvalitní Arabiky a Robusty v poměru 20% ku 80%. I když je na první pohled vidět ten nepoměr, tak její chuť je vyvážená.

Obsah kofeinu je navýšen především díky kávě Robusta, která zpravidla obsahuje více kofeinu, než běžná Arabika. Pražení probíhá podle staro-italské tradice, pomalu a poctivě po malých porcích v bubnové peci. To kávě dodává jemné ale zároveň výrazné aroma.

Nejsilnější káva na světě

Nejsilnější káva Black Insomnia mě mile překvapila. Na první pohled elegantní balení obsahuje aromatickou a jemně namletou kávu, kterou prostě nejde nezkusit.

TIP: Podívejte se na článek Způsobuje káva zdravotní problémy? Mýty a fakta ohledně kávy!

Příprava extra silné kávy

Kávu jsem si připravil ráno, podle klasického postupu a použili jsme stylový hrníček, který byl součást balení. A hurá na ní!

Káva je na první pohled tmavá, stejně tak, jak napovídá tajemný černý obal. Ve vůni lze cítit kromě klasického aroma i lehký závan oříšků.

Během dne zpravidla vypiji kolem pěti kafí, tady jsem byl ale opatrný (kéž bych teď věděl jak málo) a vyzkoušel jsem tuto kávu 3x během dne a jiné kafe jsem k ní neměl.

Po ranní kávě jsem se cítil, jako po dvojnásobné kávě, kterou si běžně dávám, ale měl jsem za sebou množstvím stejnou dávku. Zajímavé srovnání číslo 1. Toto přikládám za „vinu“ množství kofeinu, které jedna dávka obsahuje.

Druhou kávu jsem si udělal klasicky v poledne i když bych vzhledem ke stálému nabuzení nemusel, ale je to takový denní rituál.

Káva a rum

A konečně se dostáváme ke kombinaci kávy a rumu. Odpoledne přišla ta dlouho očekávaná chvíle, kdy jsem vyzkoušel tuto kávu s rumem.

Black Insomnia a Duppy share rum

Neslazenou kávu jsem doplnil celkem sladkým rumem Duppy Share XO, který si poslední dobou velmi užívám a stále se k němu vracím. Spojení sladkého rumu a chutě kávy Black Insomnia byla vynikající. Káva dodává rumu karamelovou sladkost doplněnou o oříškové aroma, které se propojí se sladkou chutí rumu s aromatem citrusů.

Na webu Black Insomnia je informace, že jejich káva není pro každého a je potřeba k tomu tímto způsobem přistupovat.

3 kávy za den jsou řekněme hodně i pro člověka, který vypije tolik kafí během dne. Kombinace s rumem tomu dodala tečku na závěr.

Chceš spát?

nespavost

Závěr takový, že jsem ještě o půlnoci koukal do stropu a říkal jsem si WTF, co jsem to měl? No přeci Black Insomnia! Věřím, že si tato silná káva najde své fanoušky a že se dostane do povědomí více lidí, kteří si jí zamilují.

Káva Black Insomnia

Kávu Black Insomnia si můžete pořídit ve formě kávových kapslí, jako zrnkovou a jako mletou variantu.

TIP: Podívejte se i na recenzi Super coffee kávy 🙂

Za tu cenu je to vynikající kup a až dojde tato várka, tak si mile rád objednám tuto kávu znovu.