Recenze Brasil Santos

Brasil Santos je další káva, na kterou se společně podíváme. Tuto kávu mi věnovali z kavárny Rebels Coffe.

Kávu věnoval Rebels Coffee House

Rebels Coffee House je kladenská pražírna kávy. Aktuálně mají dvě prodejny tady na Kladně. V každá z nich můžete posedět a vychutnat si kávu přímo na místě. Rovněž si můžete vzít kávu s sebou a nebo si zakoupit zrnkovou kávu. Více informací o sortimentu naleznete na jejich webu www.rebels-coffee.cz

Jak to vypadá v Rebels Coffee?

Známe to všichni, než někam zajdeme, tak se podíváme, jak to na daném místě vypadá. V Rebels Coffe to mají stylově zařízené, však mrkněte na fotky níže.

Nabízejí toho spoustu. Oblíbené jsou baristické kurzy a nebo dárkové poukazy, které se hodí, jako ideální dárek pro milovníky kávy. Takže pokud budete mít někdy cestu kolem, tak se určitě zastavte 🙂

Dárkové poukazy

Osobně mám dárkové poukazy rád, takže vybírám dárkový poukaz na baristický kurz.

Kurz se skládá ze dvou částí.  
První část se věnuje teorii. Dozvíte se informace o samotné kávě. O mlýnku a jeho nastavení a údržbě.
Druhá část je o praxi. Naučíme vás správně zacházet s mlýnkem. Dále pokračujeme praxí u kávovaru, zaměřené na přípravě espressa, našlehání pěny a výroba cappuccina, macchiata a café latte. 

Nabízejí toho opravdu mnoho, tak mrkněte sami na www.rebels-coffee.cz

Recenze Brasil Santos

Od Rebels Coffee jsem odstal i pěkný malý stylový mlýnek, takže příprava kávy je snadnější. Pokud nemáte mlýnek, tak Vám kávu i namelou a to na hrubost, kterou chcete.

Kávu jsem obdržel v elegantním černém obalu, který jak je vidět na fotce, je znovu uzavíratelný. Nemusíte se tak bát, že Vám káva navlhne a nebo ztratí vůni či chuť.

Káva je tmavšího charaktéru, kvůli stylu pražení – City roast. O stylu pražení jsem psal už v článku o Hipstérské kávě, takže si to můžete připomenout v tomto článku.

Po namletí si káva drží krásnou tmavší barvu. No a to aroma? Parádní!

Barva parádní a aroma rovněž. Jdu tedy ochutnat.

Informace o kávě Brasil Santos

Složení: 100% arabica
Odrůda: 90mondo novo + 10% ostatní odrůdy
Způsob zpracování: suchou metodou
Nadmořská výška: 900 m.n.m.
Původ kávy: káva pochází z regionů Sao Paulo, Paraná, Minas Gerais. Kávová zrna pochází od různých farmářů
Klasifikace zrna: 17/18

Původ kávy: V regionu São Paulo, který se nachází v jihovýchodní části Brazílie, je kávovník pro místní obyvatele hlavní zemědělskou plodinou a tak je mu věnována maximální péče a úsilí. Kávovník arabský (Coffee Arabica) je zde pěstován v nižší nadmořské výšce (800-1000 m.n.m.) a právě díky tomu, se tento druh vyznačuje nižší aciditou. 

Zdroj rebels-coffee.cz

Aroma kávy naznačuje, že se nejedná o žádnou kyselou kávičku, ale o plnou silnou kávu. V kávě jsou cítit tóny oříšků a čokolády. Rozhodně to, že káva není kyselá nikoho neurazí. Tak to prostě je.

Zamiluje si jí každý, kdo si rád vychutnává silnou kávu s plnou chutí. Za mě super kousek.

Zajímavostí u této kávy je to, že zrna pochází od různých farmářů a z několika regionů (Sao Paulo, Paraná, Minas Gerais), což zaručuje rozmanitost chutí a vůní.

Děkuji Rebels Coffee za mlýnek a za to, že jsem mohu tuhle lahodnou kávu vyzkoušet. Zkouším ji už třetí den a ještě mě neomrzela!