Recenze na kávu od Dokonalakava.cz

Dnes spolu ochutnáme kávu, kterou nám poskytl eshop Dokonalakava.cz, konkrétně se jedná o jejich Dopraženo! Sicilskou.

Info o dokonalakava.cz/Dopraženo!

Dopraženo! je značka eshopu dokonalakava.cz a kromě námi recenzované Sicilské, obsahuje i další směsi káv s různými stupni pražení. Konkrétně Sicilská je směs arabicy a robusty, která spolu s tmavějším stylem pražení dává kávě spíše hořký profil s tóny čokolády a ořechů, než jak tomu bývá u světleji pražených káv, kde naopak převažuje kyselost a ovocné tóny.

Dokonalakava.cz dává u většiny svých káv přednost tmavšímu pražení, které se více hodí pro přípravdu v espresso přístroji nebo v moka konvičce, ale v sortimentu nejdete i kávy světleji pražené, které tak doplňují celé spektrum chuťového profilu.

Kromě kávy nabízí eshop i příslušenství nebo baristické kurzy.

Dopraženo! Sicilská a její příprava

Obal

Na obalu najdeme kromě jména směsi i poměr odrůd, arabicy a robusty, dále info o stylu pražení a na zadní straně pak základní info o datumu spotřeby, gramáž a adresu dodavatele.

Obsah balení a příprava

Káva je tmavěji pražená a tak sem se rozhodla pro přípravu v moka konviččce, která se pro tento styl pražení hodí. Jelikož sem kávu připravovala právě v moka konvičce, bylo potřeba ji i velmi jemně namlít, hrubostí mletí se chceme dostat blízko k velmi jemnému mletí v espresso přístojích.

Příprava pomocí moka konvičky je pak velmi jednoduchá, do dolní nádoby nalijeme dostatečné množství vody, většinou se uvádí tolik vody, aby sahala po píst, který je na straně dolní části. Kávu pak dáváme do části se sítkem, přes kterou zahřátá voda vzlíná do horní části, kam už se pak sbírá káva. Po nasypání kávy pak už jen zbývá nasadit horní část s uchem na dolní část se sítkem a dobře utáhnout. Celý set pak postavíme na sporák a necháme mechanismus pracovat. Důležité je jen hlídat, že se nám už všechna voda ze spodní části dostala v podobě kávy do horní části, většinou stačí onvičku poslouchat, když začne prskat, je čas jí sundat ze sporáku.

Ochutnávka

Barvou i chutí je káva podobná espressu. V profilu se dá rozpoznat káva, pražené ořechy nebo karamel. Kává bude chutnat především příznivcům italských espres, není vůbec kyselá, hořkostí naopak oplývá. Velmi dobře bude podle mě fungovat i v mléčných kávových napojích jako je třeba capuccino. Pokud tedy hledáte kávu do vašeho domácího espresso přístoje nebo máte chuť obměnit kávu v moka konvičce, se sicilskou směsí od dokonalakava budete určitě spokojeni.