Recenze Standout Single Origin – Haiti a Peru

V dnešní recenzi se podíváme na dvě čokolády od Standout Single Origin – Haiti a Peru, které nám poskytl eshop Čokolandia.cz

Něco o Čokolandia.cz

Čokolandia.cz je eshop, který se specializuje na prodej čokolády. Nicméně se nejedná o čokoládu, kterou běžně koupíte v obchodě, ale opravdu o kvalitní čokolády.

V jejich sortimentu naleznete kromě klasické tabulkové čokolády i čokoládové nářadí, čokoládové sady, různé speciální čokolády a dárky. Veškerý sortiment naleznete na jejich webu.

Za čokolády děkujeme. Bez těchto vzorků by nevznikla tato recenze. Poslali více vzorků a tak jsem se rozhodl, že podle druhů vytvořím více recenzí.

Recenze Standout Single Origin – Haiti

Standout Single Origin – Haiti je čokoláda se 70% kakaové sušiny. Zajímavostí je, že kakaové boby a jejich směs pochází od více než 1500 drobných zemědělců z Haiti z oblasti Cap-Haïtien. Čokoláda byla ručně vytvořena ve Švédsku.

Jedná se o tmavou čokoládu.

V chuti lze cítit kromě výrazné kakaové chuti i chuť vanilky a ořechů. Cítit lze kromě kakaa a oříšků i tóny květin v pozadí.

Původ kakaových bobů: 
Země: Guatemala
Region: Cap-Haïtien
Producent: PISA
Zprostředkovatel: Daarnhouwer
Nadmořská výška: 0 m.n.m. 
Sklizeň: 2017
Fermentace: Dřevěný box 6-7 dní

Obsah:
50 g / 1,76 oz čokolády
Kakaové sušiny 70 %

Složení: Kakaové boby, třtinový cukr

Recenze Standout Single Origin – Peru

Standout Single Origin – Peru je čokoláda se 70% kakaové sušiny z Peru z oblasti Urubamba. Použité kakaové boby zvané Chuncho použité pro tuto čokoládu rostou v nadmořské výšce 1 200 metrů, což je pro kakao velmi neobvyklé. Speciální podmínky pěstování dodávají čokoládě jedinečnou chuť. Čokoláda byla ručně vytvořena ve Švédsku.

Jedná se o tmavou čokoládu.

V chuti lze cítit kromě výrazné kakaové chuti i tóny tmavého ovoce, květin a borůvek.

Původ kakaových bobů: 
Země: Peru 
Region: Urubamba
Producent: Alto Urubamba Cooperative
Zprostředkovatel: Original Beans
Nadmořská výška: 1200 m.n.m. 
Sklizeň: 2019 
Fermentace: Dřevěný box 2-4 dny
Sušení: 6-8 dnů

Obsah:
50 g / 1,76 oz čokolády
Kakaové sušiny 70 %

Složení: Kakaové boby, třtinový cukr

Za mě osobně jsou výše uvedené čokolády opravdu dobré. Doposud jsem neměl zkušenost s čokoládou, která by měla takový obsah kakaa, jako tyto dvě od Standout Single Origin.

Párování čokolády a rumy

Obě dvě čokolády jsem se rozhodl ochutnat s rumem Compañero Extra Añejo, který má sám o sobě velice čokoládovou chuť a vůni.

Chuť a vůně čokoládového rumu Compañero Extra Añejo byla ještě více umocněna touto čokoládou. Za mě velice povedená kombinace a těším se na další experimenty s touto čokoládou a chutí rumu.