Recenze Guatemala Trés Maria

V dnešní recenzi se podíváme na Guatemala Trés Maria zrnkovou kávu.

Guatemala Trés Maria mám od GourmetKava.cz

Internetový obchod GourmetKava.cz asi nemusím představovat, ale kdyby někdo nevěděl, tak raději připomenu. Na eshopu kromě kávy naleznete i spoustu příslušenství – mlýnky, kávovary a spoustu příslušenství k přípravě kávy.

Píšu o příslušenství záměrně, protože jsem od GourmetKáva obdržel i French press konvičku na přípravu kávy. Nejen s touto kávou, ale i s touto formou přípravy kávy vás dneska seznámím v této recenzi.

GourmetKava.cz je největším internetovým obchodem s kávou a příslušenstvím pro její přípravu v ČR, na Slovensku a nyní i v Maďarsku. Zákazníci k nim chodí zejména pro kvalitní praženou kávu, kterou praží každý týden. Dále mají největší výběr příslušenství ke kávě za nízké ceny.

Ze sortimentu vybírám:

Káva

Záměrně jsem vybral tu, kterou jsem obdržel, protože je prostě dobrá a rád bych Vám jí doporučil.

Guatemalská káva Trés Maria vyniká svojí dokonalou vyvážeností a příjemnou sladkostí doplněnou chutí zralého tropického ovoce. 

Mlýnek na kávu

Nejprodávanějším mlýnkem na kávu v sortimentu GourmetKava.cz je Hario MINI MILL SLIM PLUS

Hario Mini Mill Slim PLUS je nová verze oblíbeného mlýnku Mini Mill Slim s vylepšenou šestihrannovou klikou v elegantním tmavě dýmovém provedení.

Mlýnek Mini Mill Slim PLUS je díky své malé velikosti a nízké váze ideálním parťákem na cesty.

Dárkové sety

Oblíbenou sekci na eshopu jsou i dárkové sety. Osobně vybírám set na přípravu kávy pomocí moka konvičky. Tento set obsahuje kávu, konvičku a mlýnek.

Čerstvá káva Brazílie Santos 250g, moka konvice Kaffia 6 šálků z nerezu a mlýnek Lodos Temp, tento set vám vykouzlí silnou kávu italského stylu podobnou espresso.

Ještě jednou děkuji eshopu GourmetKava.cz za věnování kávy a konvičky a teď hurá na recenzi.

Recenze Guatemala Trés Maria

Jak jsme psal výše, tak kávu Guatemala Trés Maria jsem obdržel spolu s konvičkou na French press. V této recenzi představím jak kávu, tak i postup přípravy kávy touto metodou.

Protože jsem od přírody líný člověk, tak jsem si kávu nechal rovnou namlít (což je i jedna z možností při objednání kávy, že Vám jí rovnou namelou). Káva na French press se mele nahrubo, ale k tomu se dostaneme.

Guatemala Trés Maria

Původ kávy

Káva Guatemala Trés Maria pochází z regionu Huehuetenango. Jedná se o jeden ze 3 nesopečných regionů. Huehuetenango je z nich nejvyšší a nejsušší. Díky teplým a suchým větrům, které sem proudí z horkých plání tehuantepecké šíje v Mexiku je tento region chráněn před mrazem. Káva se zde pěstuje většinou v nadmořské výšce kolem 2000 m.n.m.

Zdroj: GourmetKava.cz

A jaká je Guatemala Trés Maria?

Guatemala Trés Maria je vyvážená. to je potřeba uvést hned v úvodu. V chuti můžete cítit mírnou kyselost tropického ovoce. Vliv původu má dopad i na její chuť. Jak už napovídá vůně květin a tropického ovoce, tak káva je sladká. Za mě vynikající chuť a aroma především. Spojím-li požitek z pití i se způsobem přípravy, tak vřele doporučuji vyzkoušet tuto kávu.

Vzhledem k mírné sladkosti vyzkouším tuto kávu se suchým tmavým rumem například s Papa’s Pilar Dark 24YO.